Yeni bir kolye satın almak heyecan vericidir, ancak herhangi bir satın alma işlemine girmeden önce sadece kolyenin görünümünü değil, zincirin uzunluğunu da hesaba katmak önemlidir. Kıyafetinizin ve kişisel tarzınızın ötesinde faktörlere uyan zincir uzunluğunu dikkate almak gerekir. Kolyeler veya zincirler endüstri standardı uzunluklarda gelir; kadınlar için beş farklı uzunluk ve erkekler için dört.Bu kullanışlı kılavuz, takılarınızı en iyi şekilde sergileyecek, en iyi özelliklerinizi vurgulayacak, vücut tipinize uyacak ve yüzünüzü çerçeveleyecek doğru kolye uzunluğunu seçmenize yardımcı olacaktır. Doğru giyildiğinde, takı insanları en iyi varlıklarınıza bakmaya ve dikkatini çekmek istemediğiniz özelliklerden uzak tutmaya çekebilir. Zincirlerimiz kolye ucunu içermez, seçerken 1-2 inç arasında dikkate almanız gerekir.

Kolye Zinciri Uzunluğunu Seçerken Dikkat Edilecek Faktörler

İlk adım, erkekler veya kadınlar için farklı kolye uzunluklarının vücuda nerede düştüğünü öğrenmek. Bu, istediğiniz zincir uzunluğunu seçmenize yardımcı olacaktır.

Kadınlar için standart kolye uzunlukları

Kadın kolyeleri standart olarak eşit inç uzunluklarında satılmaktadır. Her bir kolye uzunluğunun ortalama kadının vücuduna nerede düştüğünü öğrenmek için bu çizelgeyi takip edin.

UzunlukVücuttaki Konumu
14″Bir gerdanlık gibi uyar ve boynun etrafına sarılır
16″Boyun tabanı etrafında bir yaka gibi mükemmel bir şekilde düşer. Minyon bir kadında boynuna gevşek bir şekilde asılır ve sadece köprücük kemiğine düşer. Artı boyutu kadınlarda daha çok bir gerdanlık gibi oturabilir.
18″Köprücük kemiğinde zarif bir şekilde oturan kadınlar için ortak bir seçim.
20″Köprücük kemiğinin hemen altına düşer.
22″Büstün üstüne veya hemen üstüne düşer.

Erkekler için standart kolye uzunlukları

Farklı boyutlardaki erkeklerin ortalama boyuna nerede düştüğünü görmek için bu kılavuzu izleyin.

UzunluKVücuttaki Konumu
18″Boyun tabanına (daha küçük boyun boyutları için) sığar.
20″Köprücük kemiğine ulaşır (ortalama erkekler için en yaygın uzunluk).
22″Köprücük kemiğinin birkaç santim altına düşüyor.
24″Göğüs kafesinin hemen üstüne ulaşır.

Kadın Vücudu için Doğru Kolye Uzunluğunu Seçme

Doğru kolye gerçekten herhangi bir kıyafeti bir araya getirebilir ve bir kadının vücudunun odak noktası olabilir. Bu nedenle, kolyenin uzunluğunun vücudunuza nasıl iltifat edeceğini düşünmek önemlidir. Kolyeniz için doğru zincir uzunluğunu seçerken boynunuz, boyunuz, vücut tipiniz ve yüz şekliniz gibi özellikleri dikkate almak önemlidir.
Boyun Boyutu

Mümkünse, herhangi bir kolye ve en önemlisi bir gerdanlık satın almadan önce boynunuzu ölçmek için zaman ayırın. Boynunuzu ölçmenin en kolay yolu yumuşak bir ölçüm bandı almak ve boynunuza yakın bir şekilde sarmaktır. Boyun ölçümünüz ne olursa olsun, buna iki inç ekleyin ve bu genellikle 16 inç boyutunda olan chokers için rahat bir uzunluktur; Buna dört inç ekleyin ve bugenellikle kadınlar için 18 inçlik bir zincire bağlı olanbir kolye veya isim kolye için büyük bir uzunluktur. Kısa boyunlu bireyler ondan uzak durmaktan daha iyi olurken, chokers uzun boyunlu insanlar için en iyi şekilde çalışır.

Yükseklik

Vücut tipinizi düzleştirmek için mükemmel kolye zincirini seçerken boyunuz göz önünde bulundurulması gereken başka bir faktördür. 5’4 ”’ün altındaki kadınlar en iyi 16 ila 20 inç kolye boylarında görünür. Uzun bir kolye daha küçük bir çerçeveyi ezme eğilimindedir. 5’4 ”ila 5’7” arasında kalan kadınlar her uzunlukta kolye takabilir. 5’7 ”veya daha yüksek olan daha uzun kadınlar herhangi bir uzunlukta kolye takabilir. Daha uzun zincir tarzı kolyeler, uzun bir çerçeveyi vurguladıkları için daha uzun kadınlarda en iyi görünür.

Vücut Tipi

Kolyeler açısından, insanların gözlerinin kolyenizin bittiği noktada duracağını unutmayın, bu yüzden o bölüme bakmalarını istemiyorsanız, orada biten kolyelerden kaçının. Daha küçük büstü olan kadınlar için uzun ince bir zincir veya uzun katmanlı zincirler size harika görünür. Meme çizgisinin altında oturan kolye türünden, tam figürlü kadınlar tarafından kaçınılmalıdır, çünkü bu uzunluk kolye düzgün bir şekilde asılmayacaktır. Bunun yerine, 18 ila 22 inçlik bir kolye gibi vücutta biraz daha yüksekte oturan bir kolye deneyin.

Yüz Şekli

Bir aksesuar olmanın yanı sıra kolyelerin bir diğer amacı da yüzünüzü çerçevelemeye yardımcı olmasıdır. Vücut tipinde olduğu gibi, bir kolye en güçlü yüz özelliklerinizi vurgulamanıza ve yüzünüzün başkaları tarafından algılanma şeklini değiştirmenize yardımcı olabilir.

Yuvarlak yüzlü kadınlar, yüzünün yuvarlaklığını vurgulayacağı için kısa kolyelerden veya chokerlardan kaçınmalıdır.

Oval şekilli yüzleri olanlar hemen hemen her şekil, uzunluk veya tür kolye takabildiklerinden herhangi bir kolye fadinden faydalanabilirler.

Yüzlerinin şeklini genişletmek ve yumuşatmak isteyen uzun şekilli bir yüze sahip olanlar için daha kısa kolyeler giymelidir. Kısa, yuvarlak kolyeler uzunluk eklemekten koruyacaktır. 16 ”- 18” arasında değişen gerdanlık ve prenses kolyeleri arayın.

Kalp şeklinde yüzler , dolgunluk yanılsaması yaratan ve dar bir çeneyi dengelediğinden , chokers veya herhangi bir kısa kolye ile harika görünüyor .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir